Haberler OHAL

OHAL’in yerini alacak olan “terörle mücadele” yasa teklifi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi-TV’ler

ANKARA, 20 Temmuz (Reuters) – Olağanüstü Hal’in (OHAL) yerini alacak olan “terörle mücadele” yasa teklifi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi.

Darbe girişiminin ardından üçer aylık dönemlerle uzatılan OHAL hükümetin yeni bir tezkere sunmamasıyla 18 Temmuz gece yarısı sona ermiş ve hükümet OHAL sonrası dönem için TBMM’ye kamuoyunda “terörle mücadele teklifi” olarak anılan yasa teklifi vermişti. Adalet Komisyonu’nda dün ele alınmaya başlanan teklif, haber kanallarına göre bugün kabul edildi.

AKP ve MHP, teklifle OHAL sonrası dönemde “terörle mücadelede zafiyet olmamasının” amaçlandığını ifade ederken, muhalefet partileri “sadece isminin kalktığını” söyledikleri OHAL’in bu teklifteki düzenlemelerle özünde süreceğini belirtiyor.

 

KAYNAK;

https://tr.investing.com/news/world-news/ohalin-yerini-alacak-olan-terorle-mucadele-yasa-teklifi-tbmm-adalet-komisyonunda-kabul-edilditvler-529308

 

Benzer İçerikler

Çöküş

admin

Enes Kanter, Orhan İnandı’nın kaçırılmasını Washington Post’a yazdı

admin

Erdoğan ve Soylu’nun Deniz Poyraz sessizliği

admin

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757