Almanya Almanya Duyuru Gündem Haberler

Multecilere fuar duyurusu

Almanya’da DEV FUAR!!!

Almanya’da 28.01.2019 tarihinde,bu adreste:Estrel Congress Center, Sonnenallee 225, 12057 Berlin multecileri de ilgilendiren onemlibir fuar duzenlenecektir, fuarla ilgili kayit yapabileceginiz link asagadadir:

https://en.xing-events.com/WASKBWA.html

Konuyla ilgili aktif haberine gore asagadaki sekilde aciklama bulunmaktadir:

Berlin’de düzenlenecek olan Avrupa’nın en büyük Mülteci İstihdam ve Yabancı İşgücü Fuarı’na katılmanız için 10 neden!… Fuar tarihi ve katılım formunun linki..

ALMANYA’DA YAŞAYAN MÜLTECİLER FUARA NEDEN KATILMALI

1- İltica süreci ile ilgili ret alanlar; hakkını savunabileceğiniz ve Almanya’da kalıp oturum alabilmek için ne tür yollar izlemeliyim diye soruyorsanız? Bu dernekleri bulabileceğiniz Fuar Budur!…

Örneğin: Ausbildung yaparak Ret kararını nasıl pozitife dönüştürebilirim sorunuzun cevabını burada bulabilirsiniz.

2- Almancanızı ilerletmek ve kendi meslektaşlarınızla görüşüp tanışıklıklar edinebileceğiniz dernekler burada.

Örneğin: Hukukçuyum ve kendi meslektaşlarımla irtibata geçip Türkiye’deki insan hakları mağduriyetlerini sesli olarak duyurabileceğim dernek arıyorum diyorsanız, İSA Bundesverband derneği size uygun bir adrestir.

3- Türkiye, Yunanistan ve dünyanın öbür ucunda olup Almanya’ya iltica ederek değil ancak iş vizesi ile gelip çalışmak isteyen akraba, tanıdık veya arkadaşlarınız için hem resmi hem de kontratlı bir iş arıyorsanız, fuarda İngilizce eleman arayan firmalar ile yüzyüze görüşüp her meslek için istenen şartları burada sorabilirsiniz.

4- Berlin’de ikamet ediyorsunuz, henüz kabulünüz gelmedi veya ret aldınız, bununla birlikte Kıron’daki kursa kayıt olmuştunuz. Ancak kontenjan limiti nedeniyle kursa artık gidemiyorsanız Agentur für Arbeit Berlin yetkilileri ile burada görüşerek kendinizi tanıtın ve bağlı bulunduğunuz Agentur für Arbeit ofisinden size bir randevu ayarlanmasını isteyin. Randevunuzda ise iyi bir dil kursu isteyin.

5- Bir kadın olarak gerek kendim ve çocuklarım ile beraber katılabileceğim dil kursu, mesleki eğitim seminerleri, sosyal ve kültürel aktiviteler ve hatta Tandem bayan partner arıyorum, bazı hukuki/sosyal/psikolojik anlamda haklarım öğrenebileceğim, danışabileceğim bayan dernekleri arıyorum diyorsanız bu fuardaki bayan dernekleri ile tanısın.

6- B1’den sonra mesleğimle alakalı hangi fırsatlar var? Çalışmak istediğim meslek konusunda kararsızım, kararımı verdim ancak bu mesleki eğitimi almak için Agentur für Arbeit(ret alan) veya Job Center danışmanımı bu kursların finansmanı konusunda nasıl ikna edeceğimi bilmiyorum diyorsanız; çok sayıda bireysel kariyer koçluğu veren kuruluştan daha sonrası için birebir randevu ayarlanmasını isteyin.

7- Almanca öğrenmede büyük zorluklar yaşıyorum. Ama entegrasyon eğitmenlerince sunulan ve sevdiğim alanda dahil olabileceğim veya danışmanlık alırken Almancamı da geliştirebileceğim bir proje bulabilir miyim diyorsanız, bu fuardaki dernekler yoluyla A2’den itibaren dahil olabileceğiniz projelerden birisini sorun.

8- Diplomalarımın mesleki olarak tanınması için hangi aşamaları takip etmeliyim? Mesleğimle ilgili olarak B2 veya C1’den sonra hangi Ausbildung veya Weiterbildung fırsatları var? diye soruyorsanız bu sorularınızın muhataplarını Sanayi ve ticaret Odası yetkilileri ile görüşerek (mühendisler odasından, avukatlar barosundan, …) bire-bir randevu ayarlanmasını isteyebilirsiniz.

9- AB proje yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir kurum arıyorum. Onlarla irtibata geçerek hem ilişki ağımı geliştirmek hem de bir projelerinde dahil olmak istiyorsanız EMSA Projesi ve İNBAŞ kurumu ile irtibata geçebilirsiniz.

Not: Bu fuara en az B1 seviyesinde İngilizce veya Almanca bilen bir tanıdığınızla birlikte katılmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kendi derdinizi anlatmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Ayrıca Özgeçmişinizi, tüm diplomalarınızın ve eğitim sertifikalarınızın aslı ve İngilizce veya Almanca tercümeleriyle birlikte beraberinizde getirmeniz önemli.

KAYNAK:

 

 

Benzer İçerikler

Ekonomiyi eleştiren Erdoğan’ın köylüsü gözaltına alındı

admin

İBB’deki AKP dönemine ait yolsuzluk dosyaları bakanlıkta kayboluyor!

admin

Aile birliğinin korunması

Editör

2 yorumlar

Ibrahim KULOGLU Şubat 2, 2019 at 10:21 pm

Değerli site yöneticisi ben de 1 ay kadar önce iltica süreci için kampa girmiş bulunmaktayım. Yakında ana banf görüşmemiz olacak. Biz ailecek turist vizesiyle 3. bir ülkeden geldik. Geldiğimiz ülkedeki BM ofisinden korunma belgesi almıştık bu belgeyi banf ‘ta ibraz etmemiz lehimize mı yoksa aleyhimize mı olur. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Cevapla
Editör Şubat 11, 2019 at 3:37 am

Lehinize olur; iltica gerekcelerinizi ispatlamis olursunuz.

Cevapla

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757