Almanya Dublin Gündem Malta

-Malta iltica işlemlerinde Almanya’dan 2016 yılı Dublin uygulaması-

Almanya üzerinden (vizeli/vizesiz-pasaportlu/pasaportsuz) Malta’ya gelerek iltica eden 18 mülteci bulunmaktadır. Malta 18 kişi için Dublin 3 gereği Almanya’ya gönderme kararı almıştır. Fakat Almanya delil yetersizliğinden dolayı 5 kişi hakkında red kararı aldığından dolayı bu mülteciler Malta’da kalmıştır. Geri kalan 13 mülteciye ilişkin Almanya kabul kararı almış, fakat bunlardan zamanaşımına uğramayan 6 mülteci Dublini uygulayarak Almanya’da iltica işlemlerini sürdürmüştür. Sonuç olarak Almanya üzerinden Malta’ya gelen 18 başvurucudan sadece 6 mülteci Almanya’ya gönderilmiştir.

Benzer İçerikler

Ayhan Bilgen ve 3 sanık hakkında tahliye kararı

admin

Birinci Mülakat Soruları (Yol Mülakatı)

admin

Süresiz Oturum Izni Sartlari nelerdir?

Editör

2 yorumlar

inci Mayıs 11, 2019 at 5:00 pm

merhaba,
Benim ve eşimin yeşil pasaportu var. Ancak benim yurtdışı yasağım olduğu için yeşil pasaportum ancak yurtdışında geçerli.

Kaçak olarak yunanistan a geçip oradan Malta ya gitsek ve Malta ya iltica etsek kabul edilir miyiz?
Benim ilticamın kabul edilmesinin gerekçeleri mevcut(tutuklama vb.)

Malta iltica konusunda nasıl bir ülke?

teşekkürler
iyi çalışmalar

Cevapla
editor_dr Mayıs 25, 2019 at 4:26 pm

Malta’nın sosyal yardımları çok az olup kendi imkanlarınızla geçinebilecekseniz güzel bir ada ülkesidir. Araştırmanızı öneririz.
Yasal olmayan giriş yaptığınız ülkede giriş mührü olmadığı için sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamadan uçadabilirsiniz.

Cevapla

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757