Gündem Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan KHK’lı polise: Güveni sağlayan elinizdeki siyahlıktır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep Oto Sanayi Sitesi ziyareti sırasında KHK ile polis memurluğundan ihraç edilip hapis yattıktan sonra oto tamirciliği yapan Cuma Kabalan arasında geçen konuşmada ilginç anlar yaşandı. Kabalan, “Çocuklarımı potansiyel suçlu görüyorlar. 10 yaşındaki oğlum bunları görüp okumak istemiyor. Beni esnaf arkadaşlara sorun onlar tam güveniyor.” şeklindeki sözlerine Kılıçdaroğlu,”Güveni sağlayan elinizdeki siyahlıktır” diyerek Kabalan’la tokalaştı.

”BİZLER İÇİN ‘BUNLARIN KARILARI KIZLARI BİZLERE HELAL’ DİYEN VEKİLLERİ VARDI”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep Oto Sanayi Sitesi ziyareti sırasında KHK ile polislikten ihraç edilen hapisten çıktıktan sonra oto tamirciliğine başlayan eski polis memuru Cuma Kabalan, “Emekli maaşı alıyorum. Bizi en çok yıpratan potansiyel suçlu görme düşüncesi. Cezaevine girdim. Bizler için ‘Bunların karıları kızları bizlere helal’ diyen vekilleri vardı. O vekiller hakkında hiçbir şey konuşmadılar. Benim çocuğum bir özel şirkette çalışmak için müracaat etti. Şirket, ‘Babası KHK’lı’ diye işe almadı’. Bizim çocuklarımızı mahvetmek zorunda değiller. Çocuklarımı potansiyel suçlu olarak görüyorlar” diye Kılıçdaroğlu’na dert yandı.

”10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUM OKUMAK İSTEMİYOR, OKUYUP SİZİN GİBİ HAPSE Mİ GİRECEĞİM DİYOR”

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, ‘‘İnsanları işinden etmek doğru değil. Devlete zarar veriyor diye bakmak doğru değil. Vatandaşları potansiyel suçlu olarak görmek doğru bir şey değil.’’ diye cevap verdi.

Cuma Kabalan, ‘‘Bizi en çok yıpratan potansiyel suçlu görme düşüncesi. Cezaevine girdim. Bizler için ‘Bunların karıları kızları bizlere helal’ diyen vekilleri vardı. O vekiller hakkında hiçbir şey konuşmadılar. Benim çocuğum bir özel şirkette çalışmak için müracaat etti. Şirket, ‘Babası KHK’lı’ diye işe almadı’. Bizim çocuklarımızı mahvetmek zorunda değiller. Çocuklarımı potansiyel suçlu olarak görüyorlar.’’ dedi.

Oto tamirhanesinde birlikte çalıştığı 10 yaşındaki oğlu Şükrü Kabalan’ı çağıran KHK’lı polis Kılıçdaroğlu’nun önünde oğluna okumak isteyip istemediğini sordu. 10 yaşındaki çocuk ise, “Okumak istemiyorum. Babam ağabeylerim okudu. Onları hapse aldılar. Ben de okumak istemiyorum” dedi.

KHK’lı polis Cuma Kabalan, Kılıçdaroğlu’na ‘‘Benim çocuğumun potansiyel suçlu olarak görülmesi ne zamana kadar sürecek?’’ diye sordu.

”GÜVENİ SAĞLAYAN ELİNİZDEKİ SİYAHLIKTIR”

Daha sonra oto tamircisi vatandaş, “Benim çocuğum 5-6 yaşından beri bu sıkıntıyı çekiyor ne zamana kadar bu sıkıntıyı çekecek? Esnaf arkadaşlarımız burada bize tam güveniyor” diye ekledi.

Kılıçdaroğlu ise, “Güveni sağlayan elinizdeki siyahlıktır. Bu bir alın teridir” diyerek işçiyle tokalaştı.

Mavikent Oto Sanayi Sitesi Başkanı Ramazan Balcı ve site sakinleriyle bir süre görüşen Kılıçdaroğlu, kendisiyle fotoğraf ve selfie çektirmek isteyen işçilerin taleplerini geri çevirmedi.

Benzer İçerikler

İBB’den ‘taksimetre’ operasyonu: 700 taksiden 397’sinin çalışma izni askıya alındı

admin

Sedat Peker konuşunca ne olacak?

admin

KHK buluşmaları umut oldu: Umarız CHP, samimi davranır

admin

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757