Almanya Dublin Gündem İspanya

-İspanya iltica işlemlerinde Almanya’dan 2016 yılı Dublin uygulaması-

İspanya üzerinden (vizeli/vizesiz-pasaportlu/pasaportsuz) Almanya’ya gelerek iltica eden 1910 mülteci bulunmaktadır. Almanya 1910 kişi için Dublin 3 gereği İspanya’ya gönderme kararı almıştır. Fakat İspanya delil yetersizliğinden dolayı 593 kişi hakkında red kararı aldığından dolayı bu mülteciler Almanya’da kalmıştır. Geri kalan 1180 mülteciye ilişkin İspanya kabul kararı almış, fakat bunlardan zamanaşımına uğramayan 351 mülteci Dublini uygulayarak İspanya’da iltica işlemlerini sürdürmüştür. Sonuç olarak İspanya üzerinden Almanya’ya gelen 1910 başvurucudan sadece 351 mülteci İspanya’ya gönderilmiştir.

Not: İspanya’ya yönelik Dublin uygulamasıyla karşılaşan mültecilerden değerli yorumlarını paylaşmalarını rica ediyoruz.

 

6 Ay Meselesi ve DUBLIN

 

Benzer İçerikler

Iltica Yasasina göre Mültecilik Statüsünün Koşulları

Editör

Dubin’de Uluslararası koruma başvurusunda bulunan aile bireyleri

Editör

-Slovakya iltica işlemlerinde Almanya’dan 2016 yılı Dublin uygulaması-

admin

2 yorumlar

S.er Ocak 12, 2018 at 12:07 am

Sayın admin bey, rakamlarda bir dengesizlik var bunlar bu rakamların uydurma olduğundan mı yoksa başka bir sebebi var mı?
593+1180 =1910 değil ki?

Cevapla
Manager Manager Ocak 17, 2018 at 12:23 am

Merhaba, istatistiki bilgilerde yürütülen temel kriterler dikkate alınmış olup, ana hatlarıyla başvurucuların iltica başvurusunu geri çekmesi veya antrakt (dosya) birleşimi gibi farklı değişkenler söz konusu olmaktadır. Bu gibi durumlara istatistiki metinlerde yer verilmemiştir. Bu yönüyle istatistiki bilgiler gerçek veriler olarak takipçilerimizle paylaşılmıştır.

Cevapla

YORUM YAP