Fransa Genel Gündem Tüm Makaleler

FRANSA – İltica Rehberi

FRANSA – İltica Rehberi

 

 

Kanun ve mevzuatlardaki değişikliklere göre makale güncellenmektedir.

Güncelleme tarihi: 23.04.2019

 

Fransa’ya iltica başvurusu yapmadan önce mutlaka okunması gereken makaleleri sizin için derledik.

 

İltica Başvurusu Sırasında Hazırlanması Gereken Bazı Bilgi ve Belgeler

https://ilticahaberleri.com/hazirlanmasi-gereken-bilgi-ve-belgeler/

Mülakat sırasında bilgi ve belgelere hayati önem verilmektedir.  Bu sebeple bu bilgi ve belgeler iltica kabulüne gerekçe teşkil edecek aidiyet ve mağduriyetinizle alakalı delil niteliğinde olacaktır. Linkte bahsedilen belgeler eksiklerinizi giderme adına size yardımcı olacaktır. Başvurudan önce bu bilgi ve belgeleri hazır edip dosyanızı hazırlamanız önerilmektedir. (Başvurunuzdan sonra ana mülakat tarihine kadar bu belgeleri hazırlamanız mümkün ancak bazı eyaletlerde başvurunuzdan sonraki 3-5 gün içerisinde ana mülakat yapılabildiği göz önüne alınmalıdır.)

 

Fransa İltica Prosedürü

https://ilticahaberleri.com/fransa-iltica-proseduru/

İltica başvurusu sonrası süreç içerisinde hangi aşamalardan geçeceğinizi bu makalede okuyabilirsiniz.

 

İltica Değerlendirme Kriter Listesi

https://ilticahaberleri.com/iltica-degerlendirme-kriter-listesi/

İltica başvurusuna hazır mısınız? Bu makalede bahsedilen kriterler Ülkelerin iltica Yasalarına göre hazırlanmıştır. Bu kriterlere uygunluğunuz ölçüsünde kabul veya red yönünde değerlendirmeniz yapılacaktır. Bu ve benzeri sorular mülakatınız sırasında size yöneltilecektir. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar konusunda öncesinden hazırlıklı olmanız hakkınızdaki değerlendirmeye katkı sağlayacaktır.

 

6 Ay Meselesi ve DUBLIN

https://ilticahaberleri.com/6-ay-meselesi-ve-dublin/

Fransa vizesi dışında bir vizeyle Fransa’ya geldiyseniz veya benzer durumlarda DUBLIN sorunuyla karşı karşıya kalma durumunuz söz konusudur. Makaledeki ayrıntıları dikkatlice okumanız DUBLIN ile ilgili sorularınıza cevap verecektir. Ancak iltica başvurusu yapmadan önce mutlaka okumanızı öneririz.

 

İltica Mülakat Stratejileri

https://ilticahaberleri.com/iltica-mulakat-stratejileri/

Ana mülakatta raportörün dikkate aldığı kanun ve mevzuatlar ışığında konu başlıkları ve örnek içeriklere makalemizde değinilmiştir. Makalede geçen konu başlıklarının mülakat sunumunuzda yer alması iltica kabulünüzde olumlu etki edecektir.

Birinci Mülakat Soruları (Yol Mülakatı)

https://ilticahaberleri.com/birinci-mulakat-sorulari-yol-mulakati/

Makalemizde mültecilerle yaptığımız görüşmler neticesinde derlediğimiz muhtemel birinci (YOL) mülakat soruları yer almaktadır.

 

İkinci Mülakat Soruları (Ana Mülakat)

https://ilticahaberleri.com/3907-2/

Makalemizde mültecilerle yaptığımız görüşmler neticesinde derlediğimiz muhtemel ikinci (ANA) mülakat soruları yer almaktadır.

 

İltica İşlemleri Süreci

https://ilticahaberleri.com/iltica-islemleri-sureci/

Başvurudan itibaren mülakatlar bitene kadar yaşayabileceğiniz aşamaları merak ediyorsanız okumanız gereken makalemiz.

 

İltica Red Rehberi

https://ilticahaberleri.com/iltica-red-rehberi/

Bu makale red almak istemeyen iltica başvurucuları için rehber niteliğinde olup başvuru öncesinde herbir satırının dikkatle incelenerek mülakat sırasında makaede değinilen hatalara düşülmemesine dikkat etmeniz  önerilir.

 

Kanunlar ve Antlaşmalar:

Dublin-III Türkce Ceviri Tam Metin

https://ilticahaberleri.com/dublin-iii-turkce-ceviri-tam-metin/

 

Benzer İçerikler

AsylG §13 İltica başvurusu

Editör

İsveç İltica Prosedürü

admin

Geçim Masrafları

Editör

3 yorumlar

Noname Mayıs 3, 2019 at 1:57 pm

Merhaba
Garip bir şekilde, sorumu nereye yazdığımı unuttum kontrol edemiyorum o yüzden.O yüzden özür dileyerek tekrar soracağım.

Biz nikah hazırlığı yapan bir çifttik.Akabinde iltica düşünüyorduk (Gerekçelerimiz var). Ancak nikah iptal oldu. Biz 10 yıldır beraberiz. (ikametim erkek arkadaşımın üstüne) Medeni birliktelik şeklinde iltica edip orada evlensek olur mu acaba? Yoksa dosyamızı beraber değerlendirmezler mi;?

Cevapla
editor_dr Mayıs 9, 2019 at 7:42 am

Beraber iltica ederseniz islemleriniz birlikte yurutulecektir. Ancak ayri ulkelerde olup aile birlesimi yapmak isterseniz aile birlesimi yapamazsiniz.

Cevapla
Noname Temmuz 27, 2019 at 9:20 pm

Merhaba
Çok teşekkür ederim. Sadece tekrar etmek istiyorum Havalimanı ilticası deneyeceğiz de birimizi sırf bu sebeple havalimanından geri göndermezler değil mi?
Biliyorsunuz hava limanı ilticası en risklisi geçerli sebebimiz olsa bile. Bu bakımdan çok korkuyorum resmiyet olmadığı için. Tek ispatım ikametgahımız. Resimlerimiz ve nikah davetyemiz(gerçekleştiremediğimiz nikah) ve hatta nikah tarihi için aldığımız kart.
Ama resmiyete dökülmemesi evliliğin sorun olmaz değil mi? Can güvenliğimizi sağlandıktan sonra evlenmeyi planlıyoruz. Zira denedik sorunlar çıktı.

Cevapla

YORUM YAP