Cumartesi, Kasım 28, 2020

Fransa – Almanya arasinda dublin uygulamalari

Göz atınız!

Avusturya’nın Mültecilere Sağladığı Sosyal Yardımlar

1- İlk iltica müracaatında toplama kampında kalan herkese aylık 40 Euro nakit veriyor. Giyim ve yiyecek, barınma, sabun, diş macunu...

BAMF Kararına İtiraz ve Şikayet Dilekçesi

Bu yazıda Almanya’da ilticaya başvurmuş bir takipçimizin, Federal Göçmen ve Mülteci Dairesinin verdiği red kararıyla ilgili itiraz ve şikayet...

Beyaz sandalyelerde ölüme “Artık yeter!” diyoruz

Berlin, Paris, Zürih, Malmö ve Bükreş gibi Avrupa'nın büyük şehirlerinde dün "Beyaz Sandalyede Ölüm" eylemleri düzenlendi. Adalet ve Kalkınma...

HABER ANALİZ: ALMANYA’NIN AZERBAYCAN’DAKİ HİZMET HAREKETİ HAKKINDA BİLGİ NOTU

Erdoğan’ın, 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe kalkışmasından Hizmet Hareketi’ni sorumlu tutması ve Hizmet Hareketi’ni yok edilmesi gereken bir düşman...

Savcılık Gizlilik Kararlarının Nedenleri – CMK 153

Mülteci adayları mülakatlar esnasında, adli, idari ve siyasi soruşturma ve kovuşturma dosyalarına ulaşamadıklarını ve savcılık gizlilik kararı bulunduğunu ifade...
- Advertisement -

2016 yılı itibariyle Almanya’dan Almanya vizesi ile yada vizesiz olarak kaçak yollarla Almanya’dan toplamda Fransa’ya yaklaşık 5954 kişi iltica etmiş bulunmaktadır. Bu nedenle Almanya iltica eden 5954 kişiyi dublin uygulamasi yaparak Fransa’ya geri gönderme talebinde bulunmuştur.

Almanya ise Fransa’nın 5954 kişi için talep etmiş olduğu Dublin uygulamasını 1539 kişisine tabi yine uygulamayı kabul etmeyerek bu talebini reddetmiştir.

Çünkü Fransa bu 1539 kişi benim vizem de gelmediğinden dolayı ben bunları kabul etmiyorum benim topraklarına geçmiş olması kabul edeceğim anlamına gelmiyor diye geri yâd etmiş bulunmaktadır.

Almanya ise geri kalan 4283 kisiye dublin uygulamasini uygulayacagina bildirerek kabul etti.

Almanya ise kabul etti 4283 kişiden sadece 745 Dublin uygulayarak kabul etmiştir.

Dolayısıyla Fransa’nın uygulamış olduğu Dublin uygulaması 5954 kişi olarak Almanya’ya gönderilmek istenirken Almanya sadece 745 daha birini uygulamıştı.

- Advertisement -

30 YORUMLAR

 1. Adim yok fikret Azeri vatandasim almanydayim suan
  Sizi sori sormak ve yardimci olmanizi istiyorum
  1.almanyada kampta kaliyorum dublinim var geldi
  2.dublin fransa
  3.fransaya gonderilsem fransa bana ne kamp nede yardim veriyor size soruyorum bu bir insanlik mi
  4.fransada tekrar almanyaya gelirsem ne olur yasamak sokakta kalmaktansa geri gelmeyi tercih ederim
  Tesekkurler

  • iyi günler fransa’da büyükşehirlerde konut sorunu olduğundan dolayı barınma ihtiyaclarına karşılık veremiyor. Fakat küçük şehirlerde belediyeler konut veya kamp yeri temin edebiliyorlar. Fransa’da ilk 3 ay herhangi bir nakti yardim yapılmıyor. Daha sonra toplu olarak ücret ödüyorlar.

 2. Iyi gunler almanyada kampta kaliyorum.fransa vizesinden oturu dublin var ve basvurumuz kabul edilmedi.idare mahkemesine itiraz ettik(1 ay ucerisinde) ordan da ret geldi.suan ne yapabiliriz? almanyada kalma ihtimalimiz var mi? Varsa nedir? Sureci bir ust mahkeme olan anayasa mahkemesine tasirsak olumlu sonuclanma ihtimali varmi? Bu mahkeme sureci tahmini ne kadar surer? Bu konuyla alakali bilginiz varsa yardimci olabilirseniz sevinirim.

  • Merhabalar maalesef Almanya işlemi almadan direk dublenin uygulamış size dolayısıyla süreci uzatmanız sizi ciddi manada yoracaktır Fransaya gidip orada hayatınızı devam ettirmeniz iltica işlerini davetiniz sizin faydanız olacaktır burada idare Mahkemesi ile yürüyebilirsiniz fakat Fransa vizesinden dolayı sorumluluk Fransa’ya düşmekte Dublin’in uygulanmaması için geçerli reel somut mazeretleri gerekçeleri ihtiyacınız bulunmaktadır saygılarımızla

 3. Merhaba
  Biz 9günlük Fransa sayahat vizası aldık.ama Holladaya iltica etmek istiyoruz.
  1.Direk Paristen giriş yapıp.karayol ile hollandaya varıp ossportsuz başvuruş yaparsam.
  2.Yada Hollanda üzerinden aktarmalı üçak bilet alıp. havalanda passport yok ederek başvurmak.
  en onemli sorun viza alırken viza merkezine verilmış olan parmak izin tesbıt edilir mi ? bundan Dublin uygulunurmu?yada başka oneriniz varmı?
  ben çin vatandaşı Uygur Türku oyuzden çine göndermesi söz konusu değil.

 4. Merhaba;
  Ben şimdi fransadan vize aldım önce fransaya geldim daha sonra almanyaya geçtim vizem hala devam ediyor almanyada iltica yapabilirmiyim yoksa beni tekrardan fransaya mi yollarlar vizemin bitiş tarihinden 6 ay sonra mi yapabilirim ve başvuru yaparken pasaportomu vermelimiyim vize merkezinde parmak izi verdim bu benim için sıkıntılı bir durum mu kafam çok karışık beni bu konuda aydinlatirmisiniz lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

  • Merhaba,
   Vizenin Dubline etkisi vize bitis tarihinden 6 ay sonra düser. Basvuru yaptiginizda vizenin Dubline etkisi düsmüs oldugunu biliyorsaniz pasaportununuzu vermenizde bir sorun olmaz. Ne zaman, nerede parmak izi verdiniz?

   • 2 adet vizem var ilk başta almanya vizesi aldım 2015 yılında idata aracılığıyla idata ofisinde verdim parmak izi başka bir yerde alınmadı.
    Vizemin bitişinden 6 ay sonra vermem daha sağlıklı ve garanti olur sanırım.

 5. 2 adet vizem var ilk başta almanya vizesi aldım 2015 yılında idata aracılığıyla idata ofisinde verdim parmak izi başka bir yerde alınmadı.
  Vizemin bitişinden 6 ay sonra vermem daha sağlıklı olur sanırım

 6. Merhaba Almanyada 5 sene yasayan bir aile var 1 aylik ausweis veriyolar duldunglari var almanyada stop verip fransaya gecmek istiyolar fransa onlari kabul edermi cevaplarsaniz sevinirim

 7. İyi akşamlar ben türkiye de alman konsolugundan 6 aylık vize aldım Almanya üzerinden fransa ya geldim iltica talebinde bulundum lakin bana alman vizesi aldığımı beni Almanya ya gondereceklerini söylediler bu ayın 15 inde randevum var bana pasaportu mu getirmem söylendi ne yapmalıyım bu konuda bilgilendirme yaparsanız sevinirim teşekkürler ..

  • Sizin icin Almanya’ya Transfer talebi göndermisler sebep ”VIZE” oldugu icin muhtemelen bu talep kabul edilmistir. Kesin Dublin Tranferi uygulanacagi size bildirildiginde bu karara dava acabilirsiniz ama gerekceleriniz yoksa davayi kazanma sansiniz pek yok.Fransa iltica makamlarina ”Basvurunuzla Fransa’nin insiyatif alanarak kendisinin ilgilenlenmesini isteyebilirisniz.”

 8. merhbalar. ben shengen almanya vizesi ile fransaya giriş yaptım. vizemin bitmesine 6 ay var. fransada iltica yapmak için izlemem gereken yol nedir? yoksa bayağı bir beklemelimiyim?

 9. Merhaba ben gürcistan dan almanya aktarmalı fransa ya geldim. Almanya da aktarma öncesi parmak izi ve pasaport kontrolu oldu. Fransa ya iltica etsem. O parmak izi dublin 3 e gore sorun olurmu.

 10. Fransa vizem 26.08.2018 de İngiltere vizem 15.09.2018 de bitti Almanya ya iltica etmek istiyorum hangi ülkeye dublin uygulanır. Eşim ve 4 yaşında ki çocuğum Almanya ya iltica etti onların Yunanistan dublin ı var sadece . İltica başvurusu sonucu bekliyorlar

  • Esinizin Dublin sürecini Yunanistan kabul etmezse sizin dosyaniza da Almanya bakar. Esinize Yunanistan Dublini uygulanirsa size de uygulanir. Fransa ve Ingiltere esinizin Dublin durumundan dolayi dikkate alinmaz.

 11. Fransa vizesi ile Yunanistan a geldim pasaport umu kaybettiğim için Yunanistan a iltica etmek zorunda kaldım . Eşim ve kızım illegal yollarla yunanistana geldiler onlarda yunanistana iltica ettiler . Tüm aile Almanya ya geçtik. Fransa vizem 26.08.2018 de ingiltere vizem de 15.09.2018 de bitti. Almanya ya iltica etmeyi düşünüyoruZ dublin bize nasıl işleyecek

  • iltica basvurusu yapmis oldugunuz icin Yuanistana Dublin talebi gider, durum kabul edip etmemelerine bagli. Bazen yetkili daire ilgili her ülkeye Dublin yazisi cikiyor ama sizden Yunanistan mesul, sizin icin olan talebi Ingiltere kabul ederse siz de kabul edip gidebilirsiniz. Fransa kabul ederse ve istemiyorsaniz Fransann mesul olmamasindan dolayi dava acabilirsiniz. Yunanistan kabul ederse ve eger cocuklariniz yaninizdaysa Dublin cocuklarin cikarlari aleyhine uygulanamaz maddesine binaen dava acip itiraz edebilirsiniz.

 12. Fransa vizesiyle almanyaya iltica ettik passaportumuzu verdik 6 aylık passaportumuz var ve dublin çıktı ve bizi 2 hafta içinde fransaya göndermek istiyorlar biz fransaya gitmek istemiyoruz ne yapmalıyız lütfen acil cevap 2 haftamız var

  • Merhabalar,ekonomik sebepler iltica sebebi degildir,inancinizdan dolayi dislandiginizi somut bilgi ve belgelere dayandirmak gerekmektedir https://ilticahaberleri.com/iltica-mulakat-stratejileri/ bunu lutfen okuyunuz.

 13. Merabalar ben 6 ay fransa vizesiyle almanyaya geldim ancak dublin geldi ve bizi 14 gun icinde fransaya gondermek istiyolar ne yapabiliriz lutfen cevabi acil yazinz

  • Merhabalar, avukat ile islemleri yurutmeniz gerekmektedir, ya ciddi seyhat engeli gerekmektedir,ya da kiliseye siginmaniz gerekmektedir,tavsiyemiz kendinizi yormayiniz ,Fransa’ya gidiniz orada oturum aliniz,is bulduktan sonra Almanya’ya gelebilirsiniz https://ilticahaberleri.com/dublin-iii-anlasmasina-gore-zaman-asimi-sureleri/ lutfen bu linki okuyunuz.

 14. Selam benim fransa vizem var aslında Almanya ya iltica etmek istiyorum.ama Fransaki şartların Almanya kadar iyi olmadığı söyleniyor.Ben Alevi inancına mensup bir insanım ve şu anda Türkiyede Genel Saglık sigortasına borcum var vr işsizim bu borçtan dolayı devlet <<<<raporlu olan Diabet ve yüksek tansiyon ilaçlarımı vermiyor.Borcu ödemeden ilaç alamazsın diyor ödeyecek gücüm yok.Bu ilaçlar hayati öneme haiz bu iltica için sebep oloabilirmı ?

  • Ekonomik sebepler iltica için gerekli sebepler arasında yer almamaktadır.
   Lütfen makaleyi ayrıntılı okuyunuz.
   https://ilticahaberleri.com/iltica-mulakat-stratejileri/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler

Avusturya’nın Mültecilere Sağladığı Sosyal Yardımlar

1- İlk iltica müracaatında toplama kampında kalan herkese aylık 40 Euro nakit veriyor. Giyim ve yiyecek, barınma, sabun, diş macunu...

BAMF Kararına İtiraz ve Şikayet Dilekçesi

Bu yazıda Almanya’da ilticaya başvurmuş bir takipçimizin, Federal Göçmen ve Mülteci Dairesinin verdiği red kararıyla ilgili itiraz ve şikayet dilekçesi yer almaktadır. Takipçimiz ekte...

Beyaz sandalyelerde ölüme “Artık yeter!” diyoruz

Berlin, Paris, Zürih, Malmö ve Bükreş gibi Avrupa'nın büyük şehirlerinde dün "Beyaz Sandalyede Ölüm" eylemleri düzenlendi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarının Kanun Hükmünde...

HABER ANALİZ: ALMANYA’NIN AZERBAYCAN’DAKİ HİZMET HAREKETİ HAKKINDA BİLGİ NOTU

Erdoğan’ın, 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe kalkışmasından Hizmet Hareketi’ni sorumlu tutması ve Hizmet Hareketi’ni yok edilmesi gereken bir düşman ilan etmesinden sonra, hem Türkiye’de...

Savcılık Gizlilik Kararlarının Nedenleri – CMK 153

Mülteci adayları mülakatlar esnasında, adli, idari ve siyasi soruşturma ve kovuşturma dosyalarına ulaşamadıklarını ve savcılık gizlilik kararı bulunduğunu ifade etmektedirler. Ancak bununla ilgili herhangi...
- Advertisement -

Daha faza içerik