Gündem Kanunlar

AsylG §13 İltica başvurusu

Madde 13 İltica (Mülteci) başvurusu
(1) Yabancının yazılı, sözlü veya başka bir şekilde verdiği beyandan, Federal bölgede, siyasi baskıdan korunmayı amaçlayan ya da 3/1 maddesi manasında zulüm veya 4/1 maddesi manasında ciddi bir zarar görme tehlikesi bulunan bir ülkeye sınır dışı veya diğer iade edilme tehdidi ile karşı karşıya kaldığı anlaşıldığında, mülteci başvurusunda bulunabilir.

(2) Mülteci başvurusu ile iltica hakkına sahip kişi olarak tanınma ve madde 1/1 (2) anlamı çerçevesinde, uluslararası koruma başvurusu yapılır. Yabancı, iltica başvurusunu uluslararası korumanın verilmesine sınırlayabilir. Başvurunun sınırlandırılmasının sonuçları hakkında bilgilendirilmelidir. Madde 24/2 bu durumdan etkilenmez.

(3) Gerekli giriş belgelerine sahip olmayan bir yabancı, sınırda sığınma başvurusunda bulunmalıdır (Madde 18). Yetkisiz giriş durumunda, derhal bir sorumlu kabul merkezine bilgi vermeli (Madde 22) veya göçmenlik bürosundan ya da polisten sığınma talebinde bulunmalıdır (Madde 19).

Benzer İçerikler

Enes Kanter, Orhan İnandı’nın kaçırılmasını Washington Post’a yazdı

admin

Berkin’in katili polis 16 yıl 8 ay ceza aldı, tutuklanmadı

admin

Sedat Peker: Güvenli ortam oluşturamadım, videoyu yayınlayamayacağım

admin

1 yorum

Şevkett Aralık 4, 2018 at 12:12 pm

Merhaba iyi günler dilerim.
Ben eşimle birlikte Almanya ya iltica başvurusunda bulunmadan önce gerekli bilgileri toplayıp sağlam adım atmak için bi kaç soru sormak istiyorum size. Almanyada 90-98 yılları arasında ailemle bulundum ve ilk 6 sınıfı okudum ve okuduğuma dair belgem ve almancam var. Aradan 20 yıl geçti şimdide evlendim ve eşimle birlikte almanyaya yerleşmenin yollarını arıyoruz. Alevi olduğum için bu yoldan ilerlemeyi düşünyorum malum Türkiye de Alevilik ile ilgili çok sıkıntı lar yaşıyoruz dini ibadet toplum baskısı devlet baskısı devletin bizleri ve dinimizi yok sayması gibi mevcut iktidarın hakkımızda söylediklerinin hepsinin haber çıktısını aldım ve alevi derneğine olan üyeliğim de mevcut. Ben bu yoldan ilerlersem ilticam kabul olma oranı yüzde kaçtır? Daha fazla belgelere ihtiyacım varmıdır?

Cevapla

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757