Almanya Asyl Süreci Avrupa Kıtası Gündem Kanunlar

AsylG §55 Oturma İzni

Madde 55 Oturma izni

(1) İltica talebinde bulunmus bir yabancıya, iltica prosedürünü yürütmek için § 63a (1) (ikamet izni) uyarınca varış kanıtının verilmesi sırasında Federal topraklarda kalmasına izin verilir.
Belirli bir ülkede ya da belli bir yerde kalmayi secme hakkına sahip değildir. Varış belgesinin verilemediği durumlarda, iltica dilekcesi gecerli belge olacaktir.
(2) Bir sığınma başvurusunun yapılması halinde, ikamet izni gerekliliğinden ve altı aya kadar geçerli bir geçerlilik süresine sahip bir ikamet izninden muafiyet ve aynı zamanda İkamet Kanununun § 81.3 ve 4 ‘de belirtilen bir ikamet izni başvurusunun etkilerinin süresinin sona ermesi gerekmektedir. İkametgah Yasası’nın 81 (4). Bölümü, altı aydan fazla toplam süre ile ikamet izni alması ve uzatılmasını talep etmesi halinde etkilenmez.
(3) Bir hakkın kazanilmasi veya bir hakkın elde edilmesi veya Federal bölgedeki kalış süresine bağlı olduğu sürece, 1. fıkrada belirtilen ikamet süresi yalnızca yabancının iltica hakkına sahip olduğu veya uluslararası koruma statüsünün iltica yasasinin §1’in Bölüm 1 (1) (2) uyarinca tanınması halinde dikkate alınacaktır.

Benzer İçerikler

Dublin 3 ve Avrupa Birliği Adalet Divanı

admin

Uluslararası Koruma Nedir?

admin

İnsan Hakları Ve Temel Özgürlüklerin Korunmasına İlişkin Sözleşme’ye ek 12 Numaralı Protokol

admin

YORUM YAP