Almanya Avrupa Kıtası Basvuru Gündem Kanunlar

AsylG §36 Açıkça Gerekçesizlik Durumunda Prosedür

Madde 36 29/1 (1) (2) ve (4) maddesine göre, kabul edilemezlik ve açıkça gerekçelendirilmeyen prosedür
(1) 29/1 (2) (4) maddesi göre, sığınma başvurusunun kabul edilemezliği ve açıkça gerekçelendirilmeyen durumlarda, yabancının ülkeyi terk etmesi için verilen süre bir haftadır.

(2) Kararın tebliğ edilmesi ile Federal Ofis, ilgili kişileri, iltica dosyasının içeriğinin bir kopyasını gönderir. İdari işlem, tebliğ belgesi ile derhal yetkili İdare Mahkemesine gönderilecektir.

(3) İdare Usul Mahkemesinin 80/5 maddesi uyarınca, sınır dışı edilme ihtarına karşı yapılan başvurular, tebliğ edildikten sonra bir hafta içerisinde bir hafta içinde yapılmalıdır; Dilekçeye, Federal Büronun kararı eklenecektir. Yabancı, bu hususta uyarılacaktır. Buna göre İdare Usul Mahkemesinin 58. maddesi uygulanır. Karar, yazılı prosedür ile yapılmalıdır; dava hakkında iddialarının da ileri sürüldüğü sözlü duruşma kabul edilmez. 1. paragrafta belirtilen sürenin sona ermesinden sonraki bir hafta içerisinde karar verilir. İdare Mahkemeleri Meclisi, ilgili süreyi, 5. Paragrafa göre, her seferinde bir hafta daha uzatabilir. İkinci kez uzatılması ise, ancak ağır sebeplerin vuku bulmasında kabul edilir, özellikle de, mahkeme üzerindeki olağanüstü bir baskı, daha önceden karar vermesini imkânsız kılıyorsa. Mahkeme kararından önce, zamanında yapılan başvurularda, sınır dışı edilmesine izin verilmez. Mahkemenin yazı işlerine ait imzalı eksiksiz karar formülü ibraz edildiği takdirde, karar geçerli kabul edilir. İkamet Kanunun 11/2 maddesine göre, Federal Büro tarafından giriş ve oturma yasağına konulan sınırlamaya karşı, geçici yasal koruma talepleri, tebliğ edildikten sonra bir hafta içerisinde yapılacaktır. Sınır dışı edilme talimatının icrası, bu durumda etkilenmez.

(4) Kaldırmanın askıya alınması, ancak itiraz edilen fiilin yasallığına ilişkin ciddi şüpheler varsa emredilebilir. Mahkeme tarafından bilinmediği veya açık olmadığı sürece, taraflarca temin edilmeyen gerçekler ve deliller göz ardı edilir. Bir 25 paragrafı uyarınca değişken. 3 hem de yabancı Madde 25 para. 2 anlamında prosedürler durum ve koşullar yönetim belirtilmeyen gibi, yargı kararı gecikmiş olur, aksi takdirde göz ardı edilebilir, yönetim işlem sırasında kabul edilmemiştir.

Benzer İçerikler

Vize

Editör

Merkez Bankası: 1 yıllık cari açık 32 milyar 700 milyon dolar

admin

İltica İşlemleri Süreci

admin

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757