Almanya Avrupa Kıtası Gündem Kanunlar

AsylG §33 Davanın fiilen devam etmemesi

Madde 33 Davanın fiilen devam etmemesi
(1) Yabancı, davaya fiilen devam etmemsi halinde, sığınma başvurusu geri alınmış olarak kabul edilir.
(2) Yabancının, aşağıda belirtilen hususlar gerekçesiyle, davayı fiilen devam etmediği olarak kabul edilir

1. Madde 15 uyarınca, başvuru için gerekli olan bilgilerin sunulması için bir talep veya madde 25 uyarınca bir duruşma talebi yerine getirilmemiş,
2. Kaybolmuş ise veya
3. 30/3 maddesine göre, ikamet etme yükümlülüğüne tabi olması sebebiyle, 56. Madde uyarınca, oturma izni ile ilgi mekânsal sınırlamayı ihlal etmiştir.
Yabancı, 1 (2) paragrafta belirtilen ihlal veya 1 (2, 3) paragrafında belirtilen davranışın, kendisine bağlı olmayan koşullara dayandığını, hiç gecikmeden ispat etmesi halinde, 1. paragraf hükmü geçerli değildir. Yabancı tarafından bu delil ibraz edildiği takdirde, dava devam eder. Dava, 30a maddesine göre hızlandırılmış dava olarak gerçekleştirilmiş ise, 30a/2 (1) maddesine göre olan süre, yeniden başlamış olur.

(3) Yabancının, iltica davası esnasında memleketine gitmesi halinde, sığınma başvurusu, geri alınmış olarak kabul edilir.

(4) Yabancı, 1. ve 3. paragrafa göre ortaya çıkan hukuki sonuçlar hakkında yazılı ve alındı belgesine karşı bilgilendirilecektir.
(5) Paragraf 1 ve 3’te belirtilen durumlarda, Federal Büro, iltica prosedürünü iptal eder. 1. Paragrafa göre, iltica prosedürü iptal edilen bir yabancı, işlemin yeniden başlatılmasını talep edebilir. İlgili başvuru, işlemin iptal edilmemesinden önce, yabancının oturmakla yükümlü olduğu, kabul etme merkezine tahsis edilen Federal Büro şubesine bizzat yapılacaktır. Yabancının yeni bir sığınma başvurusu sunması halinde, 2. paragraf manasında, başvuru olarak kabul edilir. 5. Paragraftan farklı olarak, iltica prosedürü, aşağıda belirtilen durumlarda yeniden başlatılmaz ve 2. veya 4. paragrafa göre (Madde
71) müteakip dilekçe olarak işleme alınır
1. İltica prosedürü, dilekçe tarihinde, en ez dokuz ay öncesinde iptal edilmiştir veya
2. İltica prosedürü, bu hükme göre daha önceden yeniden işleme alınmıştır.
Bu hükme göre, iptal edilmeden önce, 30a maddesine göre, hızlandırılmış işlem olarak ele alınan işlemin yeniden başlatılması halinde, 30a/2 (1) maddesine göre verilen süre, yeniden başlamış olur.
(6) 5 (6) paragrafa hükmüne göre alınan kararlar için 36/3 maddesi uygulanır.

Benzer İçerikler

‘Aşıdan öldü’ iddiasıyla ilgili açıklama

admin

AufenthG §27 Aile Birlesimi ilkesi

Editör

Ülkeye Giris Yasagı ve ikamet Yasagı

Editör

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757