Almanya Avrupa Kıtası Gündem Kanunlar

AsylG §31 Iltica Darisenin Başvurular Hakkındaki Kararı

Madde 31 Federal Büronun sığınma başvuruları hakkındaki kararı
(1) Federal Büro, kararı yazılı olarak çıkartır. Yazılı olarak gerekçelendirilmelidir. Temyize konu olan kararlar, gecikmeksizin taraflara bildirilmelidir. Dava için yetkili temsilci atanmamışsa, kararın tercümesi ve temyiz talimatı, bilinen makul bir lisanda yapılmalıdır; 1/1 (2) maddesine göre, uluslararası koruma tanınan veya İkamet Kanunun 60/5 veya 7 maddesine göre, Federal Büro tarafından, sınır dışı edilme yasağı koyduğu sığınmacılar ve yabancılar, buradan ortaya çıkan hakları ve yükümlülükleri hakkında ayrıca bilgilendirilecektir. Sığınma başvurusu, sadece madde 26a veya madde 29/1 (1) uyarınca reddedilirse, 34a maddesine göre, sınır dışı edilme emri ile ilgili birlikte tebliğ edilir. Ayrıca, sınır dışı edilmeden veya yürütülmesinden sorumlu olan bir makam tarafından da, tebliğ edilebilir. Yabancının yetkili bir temsilci tarafından temsil edilmesi veya bir alıcının adının verilmesi halinde, bu kişilere, kararın bir örneği tebliğ edilir.

(2) Kabul edilebilir sığınma başvuruları ile ilgili kararlarda ve 30/5 maddesine göre, yabancıya, mülteci statüsü veya ek bir koruma verilip verilmeyeceği ya da sığınmacı olarak kabul edilip edilmeyeceği tespit edilir. Madde 13/2 (2) durumlarında, sadece sınırlı olan başvuru ile ilgili karar verilir.

(3) 2. Paragraftaki durumlarda ve kabul edilemeyen sığınma başvurusu kararlarında, İkamet Kanunun 60/5 veya 7 madde koşullarının yerine getirilip getirilmediği tespit edilir. Yabancı, sığınmacı olarak kabul edilmesi veya 1/1 (2) maddesi manasında, uluslararası koruma tanınması halinde, bu durumda vazgeçilebilir.

(4) Sığınma başvurusu, sadece 26a maddesine göre kabul edilemez olarak ret edildiği halinde, 26/1-4 madde durumlarında, 26/5 maddesi etkilenmez.

(5) Bir yabancının, 26/1-3 maddesine göre, sığınmacı olarak kabul edilmesi veya 1/1 (2) maddesi manasında, uluslararası koruma tanınması halinde, İkamet Kanunun 60/5/7 maddesi koşullarının tespit edilmesinden vazgeçilir.

(6) Sığınma başvurusunun, 29/1 (1) maddesine göre, kabul edilemez olarak ret edilmesi halinde, verilen kararda, iltica davasında, hangi ülkenin yetkili olduğu, bildirilir.

Benzer İçerikler

Geçim sıkıntısından intihar edenleri suçlayan yandaş Tahir Sarıkaya da Paramount Otel’in beleşçisi çıktı

admin

Dublin’de Sorumluluk Üstlenme Talebi Gönderilmesi

Editör

AsylG §14a Aile Birligi

Editör

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757