Almanya Gündem

AsylG §24 Federal Büro’nun Yükümlülükleri

Madde 24 Federal Büro’nun Yükümlülükleri
(1) Federal Büro gerçekleri açıklar ve gerekli delilleri toplar. Mülteci işleminden sonra Federal Ofisi da zaman sınırlamaları ve süreyi kaçırma sonuçları üzerinde özellikle sürecinde yöntemin dizisi ve onun hak ve yükümlülüklerin, bunlar makul sözde edilebilir bir dilde yabancıları bilgilendirmek. Yabancıyı kişisel olarak dinlemesi gerekiyor. Federal Büronun yabancıyı iltica hakkına sahip olmak istediğinde veya yabancının güvenli üçüncü bir ülkeden aldığı bilgilere göre girmesi halinde (Madde 26a) bir duruşmadan feragat edilebilir. Federal Büro, Bölüm 13 (2) cümlesine 2 göre sınırlı bir sığınma başvurusunda bulunmak istiyorsa, bir duruşma da feragat edilebilir. Duruşma görüşte
Federal Ofisi, geçici olarak başka bir makam tarafından işitme, görevleri bu yasaya göre veya

(1a) aynı anda üzere iltica yabancıların çok sayıda arar ve Federal Office uygulamasına zamansal ilişki içinde işitme yürütmek için böylece mümkün değildir Oturma izni Duruşma sadece eğitimli bir personel tarafından gerçekleştirilebilir. Personel üyelerinin duruşmada üniforma giymesine izin verilmez. Madde 5 (4) buna göre uygulanır.

(2) İltica başvurusunda bulunulduktan sonra Federal Büro, ayrıca, Kanun Yasasının 60 (5) veya (7) Bölümü uyarınca sınır dışı edilmesine dair bir yasağın olup olmadığına karar vermekten de sorumludur.
(3) Federal Büro, yabancılar otoritesini derhal bilgilendirir.
1. Alınan karar ve
2. Yabancı tarafından verilen veya başka şekilde tanımlanabilen nedenler
a) Özellikle de ülkeye geri gönderilmek üzere gerekli belgelerin elde edilmesi ihtiyacının ortadan kaldırılması;
b) İkamet Kanununun 2 (1) numaralı paragrafının 25 (3). fıkrasına göre, ikamet izninin verilmesini engelleyebilir.
(4) İltica başvurusu ile ilgili bir karar altı ay içinde yapılmazsa, Federal Ofis, sığınma başvurusu hakkında karar vermesi muhtemel olan tarihin talebi üzerine yabancıyı bilgilendirir.

Benzer İçerikler

Dublin Anlaşmasına Göre İltica Eden Kişinin Sınırdışı Edilmeme Şartları

admin

-Macaristan iltica işlemlerinde Almanya’dan 2016 yılı Dublin uygulaması-

admin

Çocuk Parası / Kindergeld

Editör

YORUM YAP