Almanya Gündem

AsylG §22 Zorunlu kayıt

Madde 22 Zorunlu kayıt
(1) Federal Büronun bir şubesinde (Madde 14/1) mülteci başvurusu yapmak zorunda olan bir yabancı, kabul merkezine bizzat kayıt olaraktır. Sorumu kabul tesisi kendisini ya kabul eder ya da kabulünden yetkili olan kabul merkezine yönlendirir; Yönlendirme durumunda, yabancının, mümkün olduğu ölçüde, kimlik tespitinde işlem yapacaktır. (2) Hükümeti veya tarafından belirlenen organ,

1. Paragraf 1’de belirtilen kaydın, belirli bir kabul merkezinde yapılması gerektiğini,
2. Başka bir ülkenin kabul merkezinden yönlendirilen yabancının, öncelikle, belirli kabul merkezini aramak zorunda olduğu konusunda, karar verebilir.
Yabancı, cümle 1’de belirtilen kayıt tesisinde kaldığı süre boyunca kaydedilmelidir. 18 (1) ve Madde 19 (1) fıkralarında, yabancı ev sahibi kuruluşa iletilir.

(3) Yabancı, paragraf 1/2 veya 2. paragraf uyarınca, hiç gecikmeden veya yetkili organ tarafından belirtilen süre içerisinde, yönlendirildiği yere gitmekle yükümlüdür. Yabancı, 1. paragrafa göre yükümlüğünü yerine getirmediği takdirde, 33/1/5/6 maddesi uygulanır. Bu durum, yabancının, tanınan süreyi, kendisinden kaynaklanmayan bir durumdan dolayı kaçırdığını ispat ettiği takdirde, geçerli değildir. Madde 20/1/4 ve paragraf 2 uygulanır.

Benzer İçerikler

Koronavirüs Wuhan’daki laboratuvardan mı kaçtı?

admin

Kılıçdaroğlu: Cumhur İttifakı, devleti mafya ile birlikte yönetiyor

admin

AsylG §53 Müşterek Merkezlere Yerleştirme

Editör

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757