Almanya Avrupa Kıtası Dublin Gündem

AsylG §14a Aile birligi

(1)Yabancinin §14’e göre iltica basvurusunda bulunmasi; federal topraklarda bulunan, yabancinin bekar her cocugu icin de gecerlidir. Daha önce iltica basvurusu yapmamissa cocugun serbest dolasim hakkina sahibi ya da oturum sahibi olup olmamasina bakilmaz.

(2) Iltica basvurusundan sonra yabancinin bekar bir cocugunun Federal topraklara girmesi ya da federal topraklarda dogmasi, ailesinden herhangi birisinin konaklama izni veya İkamet Kanunu’nun 25 § 5’ine göre oturma izni olmasi halinde Bölüm 12 (3) ‘ün anlamı içinde çocuğun temsilcis bunu Yabancilar dairesine bildirmekle sorumludur. Bu bildirimin Federal Büro’ya geldigi andan itibaren çocuk için de iltica başvurusu yapılmış sayılır.

(3) §12.3’e göre çocuğun temsilcisi, ilticaya kararin teslimine kadar; cocuk hakkinda §3 uyarunca herhangi bir takip ya da §4 uyarinca ciddi zarar görme tehlikesinin olmamasina binaen cocuk hakkinda iltica süreci uygulanmasindan vazgecebilir. §13.2 buna göre uygulanacaktır.

(4) 1’den 3’e kadar olan paragraflar, iltica talebinin 1 Ocak 2005’ten önce sunulmuş olması ve çocuğun o tarihte Federal topraklarda olması, daha sonra buraya girmesi veya burada doğması halinde de geçerli olacaktır.

Yorum: AsylG §14 ‘e göre iltica basvurusu henüz sonuclanmamis kisilerin herhangi bir Schengen ülkesinde iltica basvurusu yapmamis bekar cocuklari Schengen bölgesine girdiginde aile birligi kapsaminda evebeyninin yanina gönderilir.

Benzer İçerikler

Yunanistan neden güvenli degil, Le Monde Makale. Almanca delil.

Editör

Bu devleti sevmenin imkanı var mı?

admin

AsylG §24 Federal Büro’nun Yükümlülükleri

Editör

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757