Almanya Avrupa Kıtası Basvuru Gündem Kanunlar

AsylG §14a Aile Birligi

Madde 14a Aile Birligi
(1) 14. madde uyarınca yapılan iltica başvurusu ile daha önce sığınma başvurusunda bulunmamış ise, serbest dolaşım hakkı veya oturma izni olmadan, başvuru esnasında Federal Bölgede bulunmuş, reşit olmayan bekâr olan çocuğu için de, yapılmış olarak kabul edilmektedir.

(2) Yabancı sığınma başvurusunda bulunduktan sonra, reşit olmayan, bekâr olan çocuğu Federal Bölgeye giriş yaptıysa veya burada doğmuş ise, ebeveynlerden biri oturma iznine sahip ise oturma izni olmadan ya da İkamet Kanunun 25/5 maddesi uyarınca oturma izni ile Federal Bölgede bulunuyor ise, hiç gecikmeden Federal Büroya bilgi verilecektir. Bilgi verme yükümlülüğü, 12/3 maddesi manasında, çocuğun yasal temsilcisi haricinde, Yabancılar Şubesinin de (Göçmenlik Bürosu) sorumluluğundadır. İltica başvurusu Federal Büroya ulaştıktan sonra, çocuk için iltica başvurusu yapılmış olarak kabul edilmektedir.

(3) Çocuğun yasal temsilcisi, 12/3 maddesi manasında, Federal Büronun kararının tebliğ edilmesine kadar, çocuğun, 3/1 maddesi manasında, zulüm görmeyeceği ve 4/1 maddesi manasında ciddi bir zarar görmeyeceğini taahhüt ederek, sığınmacı davasının yürütülmesinden vazgeçebilir.

(4) 1’den 3’e kadar olan paragraflar, iltica talebinin 1 Ocak 2005’ten önce sunulmuş olması ve çocuğun o tarihte Federal topraklarda olması, daha sonra giriş yapması veya doğması halinde de, geçerli olacaktır.

Benzer İçerikler

Anket Sonuçları (Twitter)- Almanya İltica Hakkında

editor_dr

AYM’nin kararına rağmen SGK ‘KHK’lı’ ibaresi hukuksuzluğundan vazgeçmiyor

admin

Peker: Kaldığım otel ifşa odu, videolar belki gecikebilir

admin

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757