Almanya Dublin Avusturya Gündem

-Avusturya iltica işlemlerinde Almanya’dan 2016 yılı Dublin uygulaması-

Avusturya üzerinden (vizeli/vizesiz-pasaportlu/pasaportsuz) Almanya’ya gelerek iltica eden 1896 mülteci bulunmaktadır. Almanya 1896 kişi için Dublin 3 gereği Avusturya’ya gönderme kararı almıştır. Fakat Avusturya delil yetersizliğinden dolayı 1250 kişi hakkında red kararı aldığından dolayı bu mülteciler Almanya’da kalmıştır. Geri kalan 546 mülteciye ilişkin Avusturya kabul kararı almış, fakat bunlardan zamanaşımına uğramayan 140 mülteci Dublini uygulayarak Avusturya’da iltica işlemlerini sürdürmüştür. Sonuç olarak Avusturya üzerinden Almanya’ya gelen 1896 başvurucudan sadece 140 mülteci Avusturya’ya gönderilmiştir.

Not: Avusturya’ya yönelik Dublin uygulamasıyla karşılaşan mültecilerden değerli yorumlarını paylaşmalarını rica ediyoruz.

 

Lütfen okuyunuz

6 Ay Meselesi ve DUBLIN

Benzer İçerikler

Geçici koruma ne demektir?

admin

Finlandiya İltica Prosedürü

admin

-Portekiz iltica işlemlerinde Almanya’dan 2016 yılı Dublin uygulaması-

admin

1 yorum

Nahraseli Mayıs 4, 2019 at 11:10 pm

Ben Avusturya’da yakalandım ve parmak izim, kimlik ve ehliyetim alındı. Yakalandığım günün akşamı serbest bırakıldım. her hangi bir yol gösterme veya kampa götürme olmadı. Aynı gece Almanya’ya geçtim. 3 ay sonra Almanya’da iltica ettim şu an 3 gün oldu ve 2 yerde parmak izim alındı herhangi bir şey söylenmedi ama BANF sisteminde sanırım tekrar parmak izi vereceğim olumlu olumsuz gelişmeleri paylaşacağım. Önerisi veya tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim

Cevapla

YORUM YAP