Almanya Dublin Gündem

Almanya, Dublin III uygulama nedenleri

Almanya, Dublin III Yönetmeliği geregi asagidaki durumlarda iltica basvurusunda sorumluluk almaz; Iltica Dairesi iltica başvurusunu gecersiz basvuru / kabul edilmez olarak reddeder;

Zaten başka AB üyesi ülkede henüz sonuclanmamis sığınma basvurusu yapmissa.

Baska bir AB üyesi devletten oturma izni ya da vizesi varsa.

Almanya haric başka bir AB üyesi ülkeye vizesiz girebilir durumdaysa.

Eğer başka bir AB Üye Ülkesinde “yasadışı” olarak ikamet etmişse ve Almanya’da beş aydır kaldigi ispatlanabilir sekilde tespit edilmisse (örneğin parmak iziyle).

Refakatsiz kücügün aile üyeleri (özellikle anne-baba) ya da kardesi başka bir AB üyesi ülkede yasal olarak ikamet ediyorsa ve kücüge bakimini üstleniyorsa.

Refakatsiz kücügün yasal olarak başka bir AB ülkesinde ikamet eden ve küçüge bakabilen akrabası (teyze, amca, büyükbaba) varsa.

Bir aile üyesi (eş, çocuk) yasal olarak başka bir AB Üye Devletinde uluslararası loruma ile oturuyorsa ve mülteci kendisi de o üye devletin iltica prosedüründen sorumlu olması gerektiğini yazılı olarak isterse.

Bir aile üyesi (eş, çocuk, evebeyn) yasal olarak başka bir AB Üye Devletinde uluslararası koruma basvurusu yapmis ve henüz neticelenmemis ve mülteci kendisi de o üye devletin iltica prosedüründen sorumlu olması gerektiğini yazılı olarak isterse.

Benzer İçerikler

Trump’ın avukatı Rudy Giuliani’ye ‘Türkiye lehine lobicilik’ soruşturması

admin

Cumhurbaşkanı Kararı ile 3 fakülte ve 2 enstitü kuruldu

admin

NRW Yüksek Mahkeme Kararı: Yunanistan’da mülteci hakkına sahip kişilerin şu anda iade edilmelerine izin verilemez

editor almanya

YORUM YAP


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ilticaha/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757